SuperQuiz Koty – recenzja CatExperts

SuperQuiz Koty – recenzja CatExperts

Dziś bierzemy na warsztat wydaną w tym roku przez Edgar ciekawą grę edukacyjną SuperQuiz Koty, której autorką jest jedna z naszych specjalistek – kocia behawiorystka Małgorzata Biegańska-Hendryk.

Quiz składa się z 54 ilustrowanych kart, które tworzą wygodny kołonotatnik. Kompaktowy rozmiar sprawia, że można łatwo zabrać go ze sobą , np. na wakacje czy do parku. Każda karta dotyczy innego zagadnienia – na jednej stronie zawarte są informacje na dany temat, zaś na odwrocie znajdują się pytania w formie testu z 3 odpowiedziami do wyboru. Taka forma pozwala na łatwe utrwalenie wiedzy, a różnorodność przedstawionych tematów nie pozwala się nudzić. W SuperQuizie Koty znajdziecie informacje i pytania z takich dziedzin, jak anatomia i fizjologia kotów, zachowanie, koci język, potrzeby, rasy kotów, a nawet przesądy i kocie sławy.

Quiz pozwala odkrywać nie tylko kocie ciekawostki, np. jaki jest najrzadziej spotykany kolor kocich oczu albo czy wszystkie koty potrafią chować pazury. To także (a raczej przede wszystkim) praktyczna wiedza dotycząca prawidłowej opieki nad kotem, w oparciu o jego potrzeby. Wiedza, którą każdy szanujący się kociarz powinien mieć w małym paluszku i którą warto przekazywać kocim pasjonatom już od najmłodszych lat. Dowiecie się więc m.in. jakie cechy powinien mieć koci drapak, czym karmić kota, czy jak przygotować kota na wyjazd.

SuperQuiz Koty to świetna baza do zgłębiania wiedzy na temat kotów (nie tylko dla dzieci ;)). Szczególnie polecamy go jako ciekawą formę wspólnej zabawy i edukacji najmłodszych kociarzy, ale również początkujący opiekun kota znajdzie tu wiele wartościowych informacji i ciekawostek z kociego świata. Polecamy!

Dodaj komentarz