Dzień Kota 2017 – relacja z wydarzeń edukacyjnych CatExperts i Etovet

Nasz pierwszy, wspólnie z Wami świętowany Dzień Kota… za nami! Intensywny czas przygotowań minął szybko, a spotkania z Wami były tak energetyczne, że aż chce się więcej! Dziękujemy za obecność, aktywność, pytania, odpowiedzi, uśmiechy i miłe słowa dla nas. To niezwykle budujące wiedzieć, że nasze starania i praca spotykają się z przyjaznym odbiorem i chęcią współtowarzyszenia 🙂

Gotowi na wspominki?

Dzień Kota 2017 świętowaliśmy podwójnie. W piątek 17 lutego spotkaliśmy się z Wami w Kawiarni Kawka z Kotem. Czynnie uczestniczyliście w catexpertowej prelekcji pt.:”Jak zapobiegać problemom behawioralnym u kotów”, po której nastał czas superkonkurs z nagrodami. Zabawnych, celnych i oryginalnych odpowiedzi na kocie pytania nie sposób było nie nagrodzić upominkami od naszych kocich przyjaciół. Rozdaliśmy wiele książek, kubków, kocich broszek, akcesoriów, gadżetów, bonów zniżkowych ma kocie zakupy. Po konkursie nastał czas Waszych pytań do nas. Pogawędki  przy kawie z lekarzem weterynarii, kocim opiekunem i behawiorystami trwały ponad godzinę. Na wasze adopcyjne pytania czekali też wolontariusze z 2 kocich domów tymczasowych. Wychodziliście z uśmiechami na twarzach i torbami pełnymi pamiątek w rękach. Niektórzy z Was mieli też zawitać do nas nazajutrz…

I tak też się stało 🙂 W sobotę 18 lutego spotkaliśmy się w Warsztacie Warszawskim, któremu dziękujemy za gościnę. Przy rejestracji czekała na Was paczka pełna niespodzianek, pytanie konkursowe i woda Primavera dla ochłody. Na piętrze zaś: kocia sala wykładowa… W naszej przestrzeni zagościły bowiem kocie portrety (od) Kotów Spod Mostu, które można oglądać do 15 marca. Na “pierwszy ruszt” wrzuciliśmy wykład o kocim środowisku: meblach, drapakach, półkach i posłaniach. Kocia behawiorystka Joanna Jaczyńska pokazała wiele praktycznych rozwiązań, które możecie zastosować w swoich mieszkaniach, urozmaicając przestrzeń mi.in. wygranymi w konkursie nagrodami (drapak, domek dla kota, kocyk, śpiworek). Drugi wykład dotyczył kociej agresji i odróżniania jej od zabawy. Kocia behawiorystka Małgorzata Biegańska-Hendryk porwała salę i zdradziła kilka kocich tajemnic. Po wykładach odbyło się przyznanie nagród w konkursie głównym oraz kolejna tura pytań, sprawdzających uważność 🙂 słuchaczy, a Gosia podpisywała swój poradnik “Co jest, kocie?” i odpowiadała na pytania. W czasie warsztatów obecni też byli nasi eksperci: stomatolog weterynaryjny, lek.wet. Emilia Klim, koci Opiekun Daria Godlewska oraz wolontariusze z Pruszkowskiego Domu Tymczasowego. Trzeci temat to kocia kuweta. Lek. wet. Agnieszka Grochecka-Kaczor w przystępny sposób opowiedziała o tym, dlaczego kot brudzi poza kuwetą i jak mu pomóc wrócić na” właściwe tory”. Prezentację zakończył konkurs pytań oraz przyznanie nagrody głównej – CatBoxa.

 

Na koniec umówiliśmy się na kontynuację Dnia Kota w maju…, pamiętacie?:) 6-7 maja zarezerwowane?:)

Zdjęcie użytkownika CatExperts - profesjonaliści dla kotów.

 

Warszawski Dzień Kota dobiegł końca, a ekipa CatExperts ruszyła do… Lublina. W tamtejszym schronisku bowiem, w niedzielę 19 lutego, braliśmy udział w Dniu Otwartym z okazji Światowego Dnia Kota. Opowiadaliśmy o kociej toalecie, rozdaliśmy kocie upominki i ucięliśmy sobie pogawędkę z młodymi kociarzami. Było wesoło i po kociemu!

 

Dzień Kota 2017 przejdzie do historii CatExperts. Ponad 100 uczestników, 30 kocich marek, dziesiątki kocich upominków, setki pytań i jeszcze więcej ciepłych myśli dla kotów i ich opiekunów.

Dziękujemy za zaufanie i chęć wspólnego świętowania! Pozdrawiamy naszych współorganizatorów z Etovet, a szczególne podziękowania ślemy: Feliway, ScanVet, dr Seidel i VetExperts. Miesięcznikowi Kocie Sprawy nie tylko dziękujemy za patronat, ale i gratulujemy serdecznie z okazji ich XV-lecia! 🙂

Jesteśmy dumni, że nasze wydarzenia zagościły w mediach: w piątek 17 lutego odwiedziło nas RadioZet z mikrofonem, w sobotę Onet.pl z kamerą: http://kobieta.onet.pl/adoptujac-psa-mozesz-uratowac-mu-zycie/6cd6qll, a w niedzielę TVP Lublin: https://lublin.tvp.pl/24114487/swiatowy-dzien-kota-przygarnij-czworonoga .

Będziecie z nami na rok? Co Wy na to, aby nasz Dzień Kota stał się tradycją? My jesteśmy na tak!

Ostatni przysmak na zakończenie Dnia kota: w sali wykładowej, w Warsztacie do 15 marca będzie można zobaczyć małą wystawę kocich portretów. Fotografie pokazują koty wolnożyjące – w ich naturalnym środowisku i w domach tymczasowych – pozostające pod opieką grupy „Koty Spod Mostu” Fundacji MRNRZ – VIVA oraz gościnnie podopiecznych Ośrodka dla kotów miejskich KOTERIA. Autorem fotografii z serii Kocie Kadry jest Ewa Koba. Serdecznie zapraszamy do 15 marca na pl. Konstytucji 4.

Więcej pamiątkowych zdjęć z Dnia Kota znajdziecie na naszym Facebook’u w DnioKotowym albumie 🙂 oraz na fanpejdżu kocibehawioryzm.pl .

Podziękowania przesyłamy także: Eduanimalis -Centrum Psychologii Zwierząt i Szkolenia Psów, Animal Center, Medicavet Przychodnia Weterynaryjna, Gabinet Weterynaryjny Łapolubni, Czas na kota, Kocia Edukacja, Opieka Nad Zwierzętami Daria Godlewska, Kot w worku, Fotografia Monika Małek, phormy.com, myKotty – design for cats, dr Seidel, Fabanerium: Fabryka Fanaberii, Manemis, Lisie Sztuczki, Fish4Dogs Polska, Skład Karmy, Drapacze;  Kocia Łapka, Koty Spod Mostu, Pruszkowski Dom Tymczasowy

 

Dodaj komentarz