Dzień Kota 2018 z CatExperts – relacja

Dzień Kota – coś dla kota, coś dla kociarza.


Międzynarodowy Dzień Kota trwał w tym roku w Warszawie, nie jeden, a trzy dni! CatExperts – profesjonaliści dla kotów zorganizowali bowiem huczne obchody najważniejszego kociego święta w roku. Wydarzeniu patronował Miesięcznik Kocie Sprawy oraz Fundacja KarmimyPsiaki, a Partnerem Głównym wydarzenia byli kociarze ze Smart Animal. Zdjęcia z imprezy możecie obejrzeć tutaj.

 

Kociarzy ugościło w tym roku Państwomiasto (Andersa 29), gdzie już w piątek 16 lutego odbyło się szkolenie Zdrowe Żywienie Kotów. Prowadząca, tech.wet., koci dietetyk i behawiorystka Małgorzata Biegańska-Hendryk z kocibehawioryzm.pl przywitała pełną salę kociarzy, chętnych do poznania tajników zrównoważonego karmienia kotów. Na koniec ponad 3-godzinnego szkolenia uczestnicy dostali certyfikaty oraz nagrody za aktywny udział w zajęciach. Niespodzianki od Dr Seidel, VetExpert, Samo Sedno i PetSmile ucieszyły niejednego kociarza. Pierwsi koci fani mogli zajrzeć na stoiska MeatLove, Drapaczy, SmartAnimal, AkumaInn oraz Profelis

 

W sobotę, 17 lutego o poranku, stawiła się na bezpłatne kocie wykłady niemal 90tka kotolubów. Z torbami prezentowymi udali się do sali konferencyjnej, pięknie udekorowanej kocimi portretami od Koty Spod Mostu. Na górze czekali już nasi Goście z kocim jedzonkiem, drapakami, posłaniami oraz kocia fotograf Monika Małek i lekarz weterynarii z Medicavet. Wyjątkową zabawę przygowała dla Uczestników załoga Smart Animalsami zobaczcie, jak ogrzewali nas w ten mroźny dzień. Kociarze mogli zapoznać się także z produktami od dr Seidel i VetExpert.

 

Pierwszy wykład brawurowo poprowadziła tech. wet. Małgorzata Biegańska-Hendryk. Zdradziła bowiem TAJEMNICE KOCIEGO JĘZYKA… Mimika, gesty, postawa ciała, układ wibrysów, uszu… Kot został nieco rozpracowany, prawda? Sala wyglądała na więcej niż zadowoloną, a to dopiero był początek…W przerwie był czas na konkurs z nagrodami, odwiedziny na stoiskach Gości oraz Koterii i Karmimy Psiaki, rozmowy z domami tymczasowymi dla kotów: Kocia Łapka, Pruszkowski Dom Tymczasowy, Koty Spod Mostu i Profelis, a także dowiedzieć się nieco więcej o jedynym w Polsce, tylko kocim kursie – StudiumKot, którego kolejna edycja rusza już w październiku.

 

W południe zoopsycholog Magdalena Nykiel z zooedukacja.pl podzieliła się z nami swoim wieloletnim doświadczeniem w zakresie budowania relacji z kotami. Jej prelekcja BEZBŁĘDNY KOCIARZ pobudziła do myślenia na temat naszej relacji z pupilem. Spotkanie trwało nieco ponad godzinę i zakończyło się brawami, serią pytań i… konkursem, rzecz jasna. Nagrodzeni otrzymali podarunki m.in. od dr Seidel, Wydawnictwo Czarna Owca, Samo Sendo i Kapitan Nauka, COTE. W przerwie był znów czas na kawę oraz wymianę kocich doświadczeń na stoiskach Gości i między sobą. Nowość na kocim rynku wydawniczym – książkę Kot Słusznie Dumny podpisywała też sama Autorka 🙂

 

Trzeci wykład dotyczył NIETYPOWYCH OZNAK ZŁEGO SAMOPOCZUCIA. Lek.wet i zoopsycholog w jednej osobie, Agnieszka Grochecka-Kaczor z Gabinetu Łapolubni w Lublinie opowiadała, jak pomóc kotu, który może kamuflować złe samopoczucie. Krótkie podsumowanie treści znajdziecie tutaj, w naszym artykule. Ten niezwykle ważny temat zakończyła główna część konkursowa: mieliśmy dla Was wiele pytań i nagród. Jedna z nich, Catbox od phormy.com, musiał poczekać nawet na dogrywkę on-line i w jej wyniku trafi do… Konina! Stąd bowiem pochodzi jeden z Uczestników naszych wykładów! To niesamowite, że część Kociarzy przyjechała z tak daleka! Pozdrawiamy Bydgoszcz, Mińsk Mazowiecki, Sosnowiec… (W komentarzach pod relacją na FB będzie miejsce na wpisanie Waszych miast 🙂 )Po wykładach przyszedł czas na przemeblowanie sali i szkolenie z PIERWSZEJ POMOCY DLA KOTÓW. Grupa śmiałków zmierzyła się z materią RKO w sobotnie popołudnie i wyszła więcej niż zadowolona (dziękujemy za cudne komentarze). Prowadząca lek.wet. Zofia Fraś odpowiadała na dziesiątki pytań dodatkowych, bo tych zawsze jest w bród. W ćwiczeniach pomagał KOCI FANTOM, a piosenką przewodnią szkolenia została… No właśnie, kto wie?! 🙂

 

Niedziela, 18 lutego, także upłynęła pod znakiem Pierwszej Pomocy. Jesteśmy dumni, że spod naszych skrzydeł wyfruwają w świat kolejne przeszkolone osoby, które w razie (tfu, tfu, odpukać) pilnej potrzeby, będą potrafiły pomóc zwierzakowi.  Certyfikaty, nagrody oraz kalendarze od Fundacja Hospicjum dla Kotów w Toruniu powędrowały z uczestnikami do domów. Kolejna grupa Kociarzy wzięła też udział w niedzielnym szkoleniu KOT W RODZINIE, podczas którego psycholog Agnieszka Marks, szefowa jednego z największych kocich domów tymczasowych na Mazowszu, dzieliła się bezcenną wiedzą i doświadczeniem z zakresu opieki nad kotami i pomocą tym pięknym, często bezbronnym zwierzętom. Honorarium Prowadzącej zostało w całości przekazane na Pruszkowski Dom Tymczasowy. Każdy z Uczestników szkolenia otrzymał też koci domek od dr Seidla!

 

Te 3 dni lutego pozostaną w naszej pamięci na długo To był niesamowity czas. Dla nas, organizatorów, minął błyskawicznie, a zaczął się w listopadzie 2017, kiedy decyzja o organizacji imprezy dla Was, zapadła. Jest nam niezwykle miło, że tylu Partnerów obdarzyło nas zaufaniem i zechciało dołączyć do obchodów. Dziękujemy także tysiącom facebookowiczów, którzy polubili nasze wydarzenia Dzień Kota i Pierwsza Pomoc dla kotów, Zdrowe Żywienie oraz Kot w Rodzinie. Wydarzenia osiągnęły milionowe zasięgi, dzięki Waszemu zainteresowaniu kotami i edukacją na ich temat. Wiemy, że wielu z Was nie udało nam się ugościć. Planujemy, przy Waszej pomocy, spotykać się w większej przestrzeni kolejnym razem. A taki będzie! Już teraz zapraszamy Was na Dzień Kota 2019! 

 

Bukujcie lutowy weekend, bo na pewno będzie się u nas dużo działo. Kto był, ten wie, że mamy rozmach 🙂 Ale, ale… do lutego 2019 jeszcze duuużo czasu. Śledźcie nasz profil na bieżąco, bo już w maju… nietypowo będziemy obchodzić Dzień Mamy… Kto ma pomysł, jak?

 

Fot. Ewa Koba, Koty Spod Mostu

Więcej zdjęć z DNIA KOTA 2018 w państwomiasto jest na FB 🙂 Dodawajcie swoje, będziemy mieli co wspominać 🙂
Pozdrawiamy!

Dodaj komentarz