Dzień ze Stefanem, czyli relacja z Dnia Kota 2020

Kiedy w 2016 planowaliśmy warszawskie obchody Dnia Kota, nie przypuszczaliśmy, że nasza propozycja „świętowania przez naukę” spotka się z uznaniem tylu Kociarzy, a impreza przetrwa kolejne lata. Każdy rok przynosił nowe pomysły na kocią edukację – tutaj, tutaj i tutaj możecie poczytać i powspominać z nami 🙂

Tegoroczna, czwarta już edycja Dnia Kota została pomyślana jako kameralne i wyjątkowe spotkanie z Gościem. Kocim Gościem. Gościem Stefanem. A że ten chłop zawsze ze swoją Opiekunką po świecie lata… to i Ją zaprosiliśmy do Warszawy 🙂 15 lutego zawitała więc do stolicy tech.wet. i kocie behawiorystka Małgorzata Biegańska-Hendryk, którą dobrze znacie ze stron kocibehawioryzm.pl i poprzednich szkoleń i wykładów.

Sobotni poranek spędziliśmy biograficznie 🙂 Poznaliśmy Stefana, jego niezwykłą historię i przeciwności losu z którymi musiała zmierzyć się jego Opiekunka Małgorzata. Począwszy od problemów z dietą, przez zmaganie się z agresywnym zachowaniem, aż po walkę o jego życie… Więcej szczegółów poznacie dzięki tej książce: Stefan – Historia (z) Przypadku.


 


W drugiej części spotkania zgłębialiśmy temat kocich potrzeb. Nie zabrakło newralgicznych i (jakże popularnych wśród kociarzy) zagadnień okołokuwetowych. Dowiedzieliśmy się też co nieco o kocim rozwoju i najważniejszych składnikach diety. W trakcie wykładu Małgosia odpowiadała na liczne pytania, a na zakończenie – to Ona przepytała publiczność 🙂 Na tych, którzy słuchali uważnie (i szybko podnosili ręce do odpowiedzi) czekały nagrody od Vetfood. Wybór koloru wędki nie zawsze był prosty 😉


W przerwach można było załapać się na autograf nie tylko Autorki i naszej wykładowczyni, ale też głównego bohatera książki – po stempelek z odciskiem łapki Stefana trzeba było się niemal przepychać 😉Była też okazja do wsparcia podopiecznych Fundacji Koty z Grochowa. Dziewczyny miały dla nas kocie książki i kubki – wszystko oczywiście na rzecz najbardziej potrzebujących futrzastych. A komu książek było mało, mógł zagłębić się w lekturę magazynu Trzy Koty.Ostatnią częścią spotkania były rozmowy w podgrupach. Podzieliliśmy się na dwa kręgi zainteresowań, w których rozmawialiśmy z Agnieszką Cholewiak-Góralczyk (Surowe Kotki i Psy) o kociej diecie (dominował tu popularny temat BARFa) oraz z Małgorzatą Biegańską-Hendryk o tajnikach kociego zachowania. Wiemy już z Waszych opinii, że taka forma spotkania bardzo przypadła Wam do gustu.Czas zleciał nam niezwykle szybko. Mamy nadzieję, że tegoroczny Dzień Kota z CatExperts spędziliście kociowocnie:) i że poruszane tematy pomogły Wam lepiej zrozumieć kocie potrzeby.

 

Do zobaczenia za rok!

Dodaj komentarz