Kot w obiektywie – obserwuj swoje koty

Obserwuj swoje koty

Im więcej czasu poświęcimy na obserwację swoich kotów, tym później lepsze wyjdą nam zdjęcia. Dzięki obserwacji lepiej poznamy swoje koty, dowiemy się co lubią robić, a czego nie. Ta informacja pozwoli nam podczas sesji uniknąć podstawowych błędów.

Często zdarza się tak, że nasz kot nie chce pozować, nierzadko zrzucamy to po prostu na: bo to jest po prostu kot. Ale zazwyczaj ma to jakieś swoje uzasadnienie. Jeśli kot jest kotem niskopodłogowym, to nie zapozuje nam na szafie, bądź innym wysokim meblu. Zwróćmy również uwagę na to, jakimi zabawkami bawi się nasz kot. Jeśli bawi się głównie sznurkami, czy wędkami, to może być niemożliwe żebyśmy zachęcili go do zdjęć za pomocą piłeczki kauczukowej. Przyjrzymy się jaki typ zabawy lubi najbardziej, czy lubi biegać po całym mieszkaniu, czy może woli leżeć w jednym miejscu i pacać latającą nad nim zabawkę.
Jeśli mamy taką możliwość to dopasujmy porę sesji do pory kiedy kot jest najbardziej aktywny, w innym przypadku może zdarzyć się tak, że kot nie będzie chętny do współpracy, ponieważ np czas sesji, to jest jego pora na drzemkę. Dzięki temu, że będziemy się przyglądać swojemu kotu, poznamy też jakie przysmaki lubi najbardziej i w momencie kiedy “zwykłe” przekąski nie zadziałają, będziemy mogli wyciągnąć Asa z rękawa podczas sesji. Taka obserwacja pomoże nam lepiej dobrać tematykę i rodzaj sesji do kota, a co za tym idzie: zwiększy to szanse na udane zdjęcia. 🙂

Dodaj komentarz