Pierwsza Pomoc dla kotów – Ty też możesz się nauczyć!

1 września nieodparcie kojarzy nam się ze szkołą i nauką. Nie bez przyczyny już dziś zapowiadamy wyjątkowe lekcje… Zajęcia z Pierwszej Pomocy dla Kotów to ciągle nowość na naszym rynku, ale my do tej pory przeszkoliliśmy ponad 150 osób! To ważne i potrzebne szkolenie cieszy się nie lada powodzeniem… choć na co dzień pragniemy Wam życzyć, abyście wiedzy na nim zdobytym, nie musieli wykorzystywać w praktyce.

Przezorny – zawsze ubezpieczony, dlatego… już 16 lutego zapraszamy na kolejną edycję szkolenia Pierwsza Pomoc dla Kotów w Warszawie. Sprawdź, dlaczego warto się przeszkolić.

Twój kot boleśnie upadł? Poparzył się? Połknął dziwny przedmiot? Chcesz wiedzieć, jak pomóc kotu w nagłej sytuacji i uratować mu życie, zanim dotrzecie do lekarza?

Ukończ szkolenie PIERWSZA POMOC DLA KOTÓW i bądź gotowy do działania w razie zagrożenia. Szkolenie z Pierwszej Pomocy przedweterynaryjnej dla opiekunów kotów poprowadzi wspaniała lekarz weterynarii, doświadczony szkoleniowiec i pasjonatka pracy ze zwierzakami i ludźmi. Podczas zajęć w ruch idzie profesjonalny KOCI FANTOM – nie lada gratka na szkoleniach tego typu i nasz wyróżnik! Uczestnikom szkolenia wystawiamy Certyfikaty. Wyszkoliliśmy już 150 osób, dołącz do grona kociarzy, którzy wiedzą, co robić w momencie zagrożenia!


Na szkolenie z Pierwszej Pomocy dla kotów w Warszawie serdecznie zapraszamy każdego, dla kogo kocie zdrowie i bezpieczeństwo jest ważne. Chcecie posłuchać, jak wyglądają zajęcia? W audycji w radiowej Czwórce gościliśmy z okazji szkoleń na Dzień Kota. Tutaj możecie posłuchać audycji, zaczynamy ok. 13’36: https://www.polskieradio.pl/10/5367/Artykul/2036764,Czat-Czworki-19-lutego-godz-1605.

Tutaj zaś znajdziecie fotki z KonferencjiKOT z 2017r, zdjęcia z tegorocznej edycji szkolenia w lutym oraz maju. Aktualnie trwają zapisy na IV edycję szkolenia – Pierwsza Pomoc dla kotów 16 lutego 2019. Zapraszamy do wysyłania wstępnych zgłoszeń.


PIERWSZA POMOC DLA KOTÓW – PROGRAM SZKOLENIA

I. Wprowadzenie do niesienia pierwszej pomocy kotom
– zasady ogólne
– ocena stanu kota
– jedziemy do lecznicy weterynaryjnej („telefon emergency”)
– jak zwiększyć szanse na przeżycie ?

II. Skład domowej apteczki dla kota
– postępowanie w sytuacjach zagrożenia życia
– sytuacje nagłe (zatrucie, porażenie prądem, poparzenie, inne)
– sytuacje nagłe u kotów cierpiących na choroby przewlekłe
– kot po wypadku komunikacyjnym: jak się zachować, co robić, jakich błędów unikać

III. Zajęcia praktyczne
– podstawowa ocena stanu kota w praktyce
– RKO u kotów : sztuczne oddychanie, masaż klatki piersiowej
– obchodzenie się z kotem w stanie ciężkim
– zakładanie opatrunków
– triki, które mogą uratować życie


PIERWSZA POMOC DLA KOTÓW – PROWADZĄCA

Lek. wet. Zofia Fraś

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. Członek AVA, IVAPM. Interesuje się głównie anestezjologią, intensywną opieką oraz medycyną ratunkową. Stale rozwija swoje umiejętności ucząc się od najlepszych zarówno w kraju jak i poza jego granicami. Od początku swej pracy zawodowej związana z Przychodnia Weterynaryjna „Białobrzeska” . Chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z właścicielami zwierząt. Uważa, że zrozumienie problemu, mechanizmów działania leków, chorób pomaga właścicielom i lekarzom weterynarii wspólnie pokonać nawet najtrudniejsze chwile.


NAJBLIŻSZY TERMIN SZKOLENIA:

Sobota, 16 lutego 2019. Zgłoszenia wstępne w formularzu: https://goo.gl/forms/1cwH0ORjmeuBKtT13

Zapraszamy!

Dodaj komentarz