Kocie Targi 2018 – pierwsze takie wydarzenie w Polsce

KOCIE TARGI 2018
zakupy, edukacja, dobra zabawa i pomoc kotom w jednym

Zakończone sukcesem pierwsze w Polsce wyłącznie KOCIE TARGI 2018 przechodzą do historii! Dnia 26 maja 2018 r. odbyło się wyjątkowe kocie święto edukacyjno-targowe. To pierwsze w historii targi poświęcone tylko kocim produktom połączone z bezpłatnymi wykładami dla kocich opiekunów oraz serią warsztatów i zajęć na kocie tematy dla małych i dużych kociarzy. Spotkaliśmy się w centrum Warszawy, w prestiżowym Domu Towarowym Bracia Jabłkowscy, gdzie odwiedziły nas setki kociarzy!

Sponsorem głównym tego wydarzenia był producent wegańskich win COTE, patronami medialnymi Polskie Radio CZWÓRKA oraz gazety Miesięcznik Kocie Sprawy oraz Magazyn Trzy Koty, a partnerem Mój Szczęśliwy Zwierzak i Zylkene. Organizatorem wydarzenie był zespół CatExperts – profesjonaliści dla kotów, specjalizujący się w działaniach edukacyjnych dla kocich opiekunów. Część edukacyjną wydarzenia, czyli KOCIE WYKŁADY honorowym patronatem objęła Prezydent m.st. Warszawy. Nasz koci dzień był barrrdzo intensywny i cieszymy się, że spędziliście go z nami tak licznie!

KOCIE TARGI to idealne połączenie edukacji, zabawy i czasu na kocie zakupy. Nie zapomnieliśmy o pomocy potrzebującym kotom, stąd obecność wielu pro-kocich fundacji, azylu i Schroniska Na Paluchu, którzy pośród innych wystawców mieli swoje charytatywne stoiska, prowadzili sprzedaż nonprofit oraz porady i zajęcia dla kociarzy (“Zabezpieczenia Okien”, “Robimy Kocie Zabawki”).

Pozostałe stoiska to oryginalne kocie gadżety, akcesoria dla wielbicieli kotów, rzeczy pierwszej i niepierwszej 🙂 potrzeby. Niszowe marki, rzadko dostępne produkty, ręczna robota na najwyższym poziomie estetyki i jakości. Oprócz tego: kocie smakołyki, książki o kotach i o kociarzach, pamiątki i… dużo kocich porad i konsultacji! Od nas nikt nie wyszedł ani pustymi rękami, ani głową 🙂

 

 

 

 

 

 

 

A kocie upominki można było zdobyć też podczas KOCICH WYKŁADÓW, kiedy to – jak zawsze – nagrodziliśmy uważnych słuchaczy po prelekcjach. Tym razem wartościowe nagrody ufundowali mi.in. COTE, KOCIStyl, Dr Seidel, Zylkene, Kot w Worku, wydawnictwo Samo Sedno, Felis Manufaktura. Wykłady były dostępne bezpłatnie – misją CatExperts jest bowiem wyrównywanie szans w dostępie do wiedzy. A tę o kotach najlepiej przekazują nasi doświadczeni Prelegenci.

 

Dzień zainaugurowała zoopsycholog pani Magdalena Nykiel wykładem KOT OBYWATEL, który był naszym uczczeniem DNIA PRAW ZWIERZĄT (22 maja) – o 10:30 powitaliśmy wieeelu kociarzy, których zaciekawiło nieoczywiste ujęcie tematu tematu kocich praw i naszych wobec kotów obowiązków. Od 13:00 oddaliśmy Was w ręce biologa i kociej behawiorystki Katarzyny Ganszczyk-Rawskiej, która zgłębiła niezwykle ważny temat KOT W RODZINIE, poświęcony przygotowaniu kota na pojawienie się małego dziecka w rodzinie (to z okazji Dnia Mamy!:) ). Pozdrawiamy w tym miejscu wieeele napotkanych na wykładzie Mam oczekujących potomka i dziękujemy, że chcecie pomóc Waszym kotom w czekających je zmianach 🙂 


O 15:00 (nie) zaskoczył nas tłum kociarzy! Na szczęście zdążyliśmy z dostawieniem krzeseł w sali wykładowej 🙂 Temat ZAPOBIEGANIE PROBLEMOM BEHAWIORALNYM cieszył się bowiem nie lada powodzeniem nie tylko w czasie rejestracji on-line, ale i wśród gości tagów, którzy mogli skorzystać z biletów last-minute na wykład niezwykle doświadczonej zoopsycholog Antoniny Kondrasiuk. Mamy nadzieję, że zdobyta podczas zajęć wiedza przyda się w układaniu Waszych relacji z pupilami. Na zakończenie dnia od 17:00 wykład DOM BEZPIECZNY DLA KOTA poprowadziła tech. wet. Małgorzata Biegańska-Hendryk, autorka poradnika “Co jest, kocie?” (od 14:00 trwało też podpisywanie książki). Dodatkowo każda z Prelegentek odpowiadała na kocie pytania słuchaczy na stoisku CatExperts. Tam też można było zasięgnąć porad w temacie KOT & KLIKER.


W przerwach między wykładami można było coś przekąsić, napić się kawy, porozmawiać z innymi kociarzami i wstąpić na
mini-warsztaty. Powodzeniem cieszyły się zajęcia dla dzieci UCZYMY DZIECI KOCIEGO JĘZYKA Natalii Szczepanik (Szkoła Kota) oraz spotkanie NAPRAWIAMY KOTA z kocim zoofizjoterapeutą Dagmarą Pietraszek (Banda Trojga). MALOWANIE BUZIEK ucieszyło najmłodszych, podobnie jak TWORZENIE KOCICH ZABAWEK na stoisku grupy Mrau i Schroniska Na Paluchu.

 


Stałą częścią naszych wydarzeń edukacyjnych jest
niezwykłe szkolenie w kameralnych grupach PIERWSZA POMOC DLA KOTÓW. Kolejna grupa adeptów zagłębiła się w tajniki sztuki ratownictwa pod okiem doświadczonej i charyzmatycznej lekarz weterynarii Zofii Fraś i w rytm słynnego hitu Bee-Gees  (kto był, ten wie…:) zdobyła swoje certyfikaty. Komentarze zadowolonych mówią same za siebie! Z ciekawostek: przez cały czas trwania targów nad Waszym bezpieczeństwem czuwał niepostrzeżenie ratownik medyczny – nie koci, a ludzki 🙂 Bo zasadę „Przezorny – zawsze ubezpieczony” stosujemy nie tylko do kotów, ale też do Naszych Gości, czyli Wszystkich Was! 

            

KOCIE TARGI to prezentacja nowości na kocim rynku. Powitaliśmy KOCIstyl, producenta wyjątkowych KOTartonów, które z taśmy produkcyjnej zeszły zaledwie kilka dni przed wydarzeniem! Wielu kociarzy po raz pierwszy “na żywo” mogło zobaczyć koci kołowrotek polskiej produkcji i zapoznać się z nowym na rynku Magazynem Trzy Koty. Nowiki prezentowały też inne polskie marki na swoich uroczych stoiskach. Nie zabrakło też atrakcji dla najmłodszych:

Niespodzianki przygotował też sponsor naszego wydarzenia, producent wegańskiego wina COTE – kto był z nami, ten “nie obszedł się smakiem” 🙂 Przez cały dzień było też z nami Radio Czwórka na bieżąco relacjonując nasze wyjątkowe wydarzenie i dzieląc się z Wami na antenie i na Facebooku kocimi tajemnicami! Dziękujemy!


Chcecie więcej wspomnień?:)

Oto link do wydarzenia KOCIE TARGI oraz KOCIE WYKŁADY, w których dyskusji jak zwykle wiele się działo 🙂 Tam też znajdziecie materiały VIDEO z naszego pięknego i intensywnego dnia, a album ze zdjęciami z wydarzenia czeka na naszym Facebooku – zapraszamy na fotorelacje!

Dziękujemy za maj i czekamy na Was w lutym 2019 – tak, DZIEŃ KOTA 2019 (to już 3 edycja naszego wydarzenia!) nadejdzie szybciej niż się spodziewacie… Miau!

 

 

Ważne linki:

#KocieTargi Relacja: http://catexperts.pl/kocie-targi-2018-pierwsze-takie-wydarzenie-w-polsce/
#Kocie Targi Foto: https://tinyurl.com/KocieTargiAlbum

Dziękujemy!

 

Jedna myśl na temat “Kocie Targi 2018 – pierwsze takie wydarzenie w Polsce

  1. Dla mnie jako hodowcy Ragdolli to był naprawdę super dzień ,dużo nowych cennych informacji . Miło spędzony czas z innymi pozytywnie zakręconymi kociarzami . Oby więcej takich wydarzeń . Dziękuję bardzo

Dodaj komentarz