Pożar w domu a zwierzak? Domowa Naklejka Ratunkowa

Podczas Kocich Targów otrzymywaliście od nas PET ALERT CARDs! Mamy nadzieję, że nosicie je w portfelach! Ale Karta Bezpieczeństwa Zwierzaka to nie jedyna forma zadbania o swojego pupila, który nierzadko całkiem sam siedzi w domu.

Pet Rescue Sticker, czyli Domowa Naklejka Ratunkowa

Informację, że ktoś w domu może potrzebować pomocy, właśnie w formie naklejki warto mieć w mieszkaniu. Dlaczego? Na wypadek pożaru czy innego wypadku, podczas którego strażacy, policjanci, czy ratownicy medyczni będąc w naszym mieszkaniu dowiedzą się, że w lokalu oprócz ludzi jest ktoś jeszcze.

Ktoś, kto może siedzieć bardzo cichutko, trząść się ze strachu i być pominiętym podczas akcji ratunkowej. Taką informację do druku przygotowaliśmy dla Was do pobrania poniżej.


 

Pobierz, wydrukuj, wypełnij (ilość danych zwierzaków w domu + dane kontaktowe + najważniejsze o zwierzaku, zwłaszcza w przypadku konieczności podania leków) i powieś przy drzwiach wejściowych swoją własną Pet Save Sticker, czyli Naklejkę Ratunkową dla Zwierzaków domowych; drugi egzemplarz przywieś w innym widocznym miejscu, tak na wszelki wypadek. Plik możesz pobrać klikając w link: PetRescueStickerPDF.

Domowa Naklejka Ratunkowa, Pet Rescure Sticker będzie dostępna też na naszych wydarzeniach edukacyjnych. Śledźcie nasze działania i polujcie na swoje naklejki i karty bezpieczeństwa.

Czym jest karta PET ALERT CARD i komu służy?

Kartę PET ALERT CARD powinien posiadać każdy, kto pod swoją opieką ma zwierzaka domowego. Przyda się ona zwłaszcza osobom żyjącym w pojedynkę.

Karta PET ALERT CARD by CatExperts, awers

Kartę nosimy my, ludzie, to nie jest przedmiot dla zwierzaka. To karta do komunikacji! Najlepiej mieć ją  w portfelu lub innym miejscu, gdzie trzymamy dokumenty czy karty płatnicze. W razie naszego wypadku, gdy ktoś będzie udzielał nam pomocy (czy to na ulicy, czy w autobusie, czy w szpitalu) i wśród naszych rzeczy osobistych będzie szukał danych osobowych (dowodu, telefonu do bliskiego, itd) natknie się na kartę, dzięki której… Dzięki której dowie się, że dzielimy życie z PUPILEM. A ten prawdopodobnie jest właśnie sam w domu i może potrzebować pomocy. My lądujemy w szpitalu, nasz zwierzak może liczyć na pomoc!

Co zapisane jest na karcie PET ALERT CARD? Jak działa Karta Bezpieczeństwa Zwierzaka?

Nie, nie ma tam adresu Twojego mieszkania. Nie masz się czego obawiać! Co więc jest?

Karta PET ALERT CARD by CatExperts, rewers

Na karcie bezpieczeństwa zwierzaka PET ALERT CARD zapisane są dane Twojej zaufanej osoby kontaktowej, do której ratownik (osoba pomagająca Ci na ulicy, w szpitalu) ma się zwrócić i powiadomić ją o Twoim wypadku czy niedyspozycji. Dzięki tej informacji wybrana wcześniej przez Ciebie zaufana osoba uda się do Twojego mieszkania (wcześniej przekaż jej komplet zapasowych kluczy)  i zaopiekuje się Twoim pupilem. Nakarmi, poda leki, wyprowadzi na spacer (jeśli jest taka konieczność).

Czy na karcie PET ALERT CARD są dane zwierzęcia?

Tak, na karcie jest miejsce na podstawowe dane zwierzęcia. Możesz wpisać tam wiek kota, jego imię, zaznaczyć przewlekłe choroby lub leki, które bierze oraz telefon do lecznicy. Te same dane zostaw w domu, do którego wejdzie Twój zaufany opiekun, by zająć się zwierzakiem. Kluczową rolą Karty jest jednak informacja, do kogo ratująca nas „na ulic” osoba ma się zwrócić i przekazać jej info o koniecznej opiece nad pozostawionym samotnie zwierzakiem w domu.

Jak wygląda karta PET ALERT CARD?

Karta PET ALERT CARD jest dwustronna, wielkości wizytówki / karty kredytowej. Mieści się do portfela, wizytownika, kalendarzyka.

Proste? Proste! A może uratować zdrowie i życie.

Chcesz zdobyć naszą kartę PET ALERT CARD do portfela?

Będziemy je rozdawać na naszym stoisku podczas warszawskiej kociej konferencji 20 października. Gościmy bowiem na imprezie Etovet pt. Zaburzenia zachowania kotów z Jonem Bowenem. Oprócz Kart mamy dla Was też znizkę -39zł na bilety na te wartościowe wykłady! Wpiszcie ją w formularzu zgłoszeniowym na stronie Organizatora: https://www.etovet.pl/zaburzenia-zachowania-kotow/

Kolejny raz nasze PET ALERT CARDs rozdawać będziemy podczas DNIA KOTA – to nasza coroczna impreza edukacyjna, na której III edycję zapraszamy Was już teraz. Wydarzenie czeka, zapisy ruszą wkrótce! https://www.facebook.com/events/700112690197014/

Wpadnijcie po wiedzę o kotach i po karty bezpieczeństwa!

Dodaj komentarz