Jak przygotować kota na Sylwestra

Wiele kotów nie zwraca uwagi na działający czajnik, pralkę czy odkurzacz. Część z nich dobrze wie, że sprzęty te wydają niezbyt przyjemne dźwięki. Kolejna grupa kotów wręcz nie znosi hałasów z kuchni, klatki schodowej, odgłosów burzy, czy fajerwerków. Szczególnie te koty potrzebują naszej pomocy w trudne około-sylwestrowe dni.

Kotom wolnożyjącym pomógłby najbardziej zakaz strzelania – taki, który wprowadzono już w kilku miastach europejskich oraz w Polsce, we Wrocławiu. Mimo, iż nasze społeczeństwo jeszcze długo będzie dorastać do wykazania się empatią w stosunku do zwierząt, które hałas może nawet zabić – każdy z nas może samodzielnie pomagać zwierzętom. Te wolnożyjące potrzebują przede wszystkim  dostępu do skrytek. Okienka piwniczne to nie wymysł miejskich karmicielek, ale wymóg urzędowy. Piwnica jest ciepła, ale daje schronienie nie tylko od mrozu – od hałasu także.

Koty domowe także potrzebują skrytek – pamiętajmy, aby udostępnić im ulubione miejsce w szafie, łazience, czy za kanapą i nie wyciągajmy na siłę (oprócz sytuacji zagrażającej zdrowiu, rzecz jasna). Rolety w dniu imprezy sylwestrowej warto zasunąć znacznie wcześniej oraz zamknąć okna, ograniczając wpadający do domy hałas. Warto też dużo wcześniej włączyć głośno muzykę, aby dom nie był oazą ciszy, uzupełnianą co i raz wybuchami sztucznych ogni.

Kto nie przygotował swojego wrażliwego kota na sylwestrowe szaleństwa – ten może lepiej zadziałać w kolejnym roku. Na ostatnie kilka dni 2016r. mamy dla was garść porad, które zawsze pomogą nawet w ostatniej chwili: skrytka, szczelne okna, włączona muzyka i… nasz SPOKÓJ. Oto czego potrzebuje Twój kot.

Miłego i spokojnego sylwestrowego wieczoru!
Zespół CatExperts

catexperts-kocisylwester

Dodaj komentarz