Twój kot boleśnie upadł? Poparzył się? Połknął dziwny przedmiot? Chcesz wiedzieć, jak pomóc kotu w nagłej sytuacji i uratować mu życie, zanim dotrzecie do lekarza?
Ukończ szkolenie: PIERWSZA POMOC DLA KOTÓW i bądź gotowy do działania w razie zagrożenia. Szkolenie z Pierwszej Pomocy przedweterynaryjnej dla opiekunów kotów poprowadzi wspaniała lekarz weterynarii, doświadczony szkoleniowiec i pasjonatka pracy ze zwierzakami i ludźmi. Podczas zajęć w ruch idzie profesjonalny KOCI FANTOM – nie lada gratka na szkoleniach tego typu i nasz wyróżnik!
Najnowsza edycja: 7 kwietnia. Zapisy trwają! Liczba miejsc ograniczona.
PIERWSZA POMOC DLA KOTÓW – serdecznie zapraszamy każdego, dla kogo kocie zdrowie i bezpieczeństwo jest ważne. W audycji w radiowej Czwórce gościliśmy z okazji szkoleń na Dzień Kota. Tutaj możecie posłuchać audycji, zaczynamy ok. 13’36: https://www.polskieradio.pl/10/5367/Artykul/2036764,Czat-Czworki-19-lutego-godz-1605.
Tutaj zaś znajdziecie fotki z KonferencjiKOT z 2017r. oraz zdjęcia z tegorocznych zajęć. Wyszkoliliśmy już niemal 200 osób! Dołącz do tych, którzy nie boją się działać w razie zagrożenia!
Aktualnie trwają zapisy na kwietniową edycję szkolenia. Zapraszamy już 7 kwietnia 2019!
Program zajęć PIERWSZA POMOC DLA KOTÓW:
PROGRAM SZKOLENIA
I. Wprowadzenie do niesienia pierwszej pomocy kotom
– zasady ogólne
– ocena stanu kota
– jedziemy do lecznicy weterynaryjnej („telefon emergency”)
– jak zwiększyć szanse na przeżycie ?
II. Skład domowej apteczki dla kota
– postępowanie w sytuacjach zagrożenia życia
– sytuacje nagłe (zatrucie, porażenie prądem, poparzenie, inne)
– sytuacje nagłe u kotów cierpiących na choroby przewlekłe
– kot po wypadku komunikacyjnym: jak się zachować, co robić, jakich błędów unikać
III. Zajęcia praktyczne
– podstawowa ocena stanu kota w praktyce
– RKO u kotów : sztuczne oddychanie, masaż klatki piersiowej
– obchodzenie się z kotem w stanie ciężkim
– zakładanie opatrunków
– triki, które mogą uratować życie
PROWADZĄCA
Lek. wet. Zofia Fraś
Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. Członek AVA, IVAPM. Interesuje się głównie anestezjologią, intensywną opieką oraz medycyną ratunkową. Stale rozwija swoje umiejętności ucząc się od najlepszych zarówno w kraju jak i poza jego granicami. Od początku swej pracy zawodowej związana z Przychodnia Weterynaryjna „Białobrzeska” . Chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z właścicielami zwierząt. Uważa, że zrozumienie problemu, mechanizmów działania leków, chorób pomaga właścicielom i lekarzom weterynarii wspólnie pokonać nawet najtrudniejsze chwile.
NAJBLIŻSZY TERMIN SZKOLENIA:
Niedziela, 7 kwietnia 2019. Zapisy trwają: https://goo.gl/forms/atKL3rRw27CweU1P2
Zapraszamy!