KonferencjaKOT – relacja z najlepszego kociego wydarzenia tego roku!

Konferencja:KOT 2017 przechodzi do historii! Na stałe zapisze się w niej jako pierwsze w Polsce wydarzenie edukacyjne na temat kotów na tak szeroka skalę. W dniach 6-7 maja bowiem gościliśmy w Warszawie ponad 125 lekarzy weterynarii, behawiorystów zwierzęcych oraz innych kocich specjalistów oraz ponad 125 miłośników kotów! Do tego niemal 20 wystawców i 15 pozostałych partnerów imprezy. Koty przyciągają! Ciekawi „cyfrowej” relacji? Oto ona. Poniżej – pełen zestaw wspomnień :

Pierwsza grupa Uczestników (lekarze i behawioryści) brała udział w dwudniowym seminarium prowadzonym przez wybitną specjalistkę Dr Sabine Schroll z Austrii. Ta doświadczona, charyzmatyczna lekarz weterynarii, kocia behawioryskta i zoopsychiatra już drugi raz była w Polsce, by dzielić się swą kocią pasją. Tym razem Uczestnicy wysłuchali szeregu wykładów na temat: problemów z dietą kota anorektycznego (pierwszy raz w Polsce ktoś pochylił się nad tym tematem!), znakowania przez koty, kłopotów kociego seniora. Ciekawymi punktami były także prelekcje na temat kociego przedszkola (Dr Schroll wydała niedawno książkę poświęconą temu zagadnieniu – polecamy!) oraz działania lecznic tylko dla kotów. Wraz z Uczestnikami Dr Schroll omówiła przypadki kliniczne – tzw. studium przypadków to niezwykła okazja do poznania sposobu pracy specjalisty o przeogromnym doświadczeniu. A jeśli uczyć się, to tylko od najlepszych!

W przerwach kawowych uczestnicy częstowali się przepyszną kawą i odwiedzali stoiska Gości, które charakteryzowała wyjątkowa różnorodność. Zaprosiliśmy bowiem: kociego fotografa (Monika Małek poprowadziła także warsztat “Kot w obiektywie”), pierwszą w Polsce profesjonalną opiekunkę dla kotów Darię Godlewską, producentów naturalnych suplementów diety (Pokusa) i ekologicznych produktów dla kotów z propolisu (Cortex). Oryginalne meble/drapaki dla kotów prezentowali Misspaper, Drapacze i Curver/PetLife, a książki o zwierzakowej tematyce: Libermed, Samo Sedno, Media Rodzina i Galaktyka. Kocie smakołyki zapewnili Husse, Fish4Cats i Premium4Animals. Przychodnia Medicavet udzielała kocich porad, Koteria przygotowała kocie gadżety, pro-kocie fundacje opowiadały o swojej pracy na rzecz potrzebujących. Scanvet i Dermapharm służyli radą i produktami dla kotów, a partner konferencji Dr Seidel przekazał na ręce Uczestników wiele cennych nagród. Kojącą atmosferę zapewniła nam obecność Feliway, kocich feromonów produkowanych przez Cevę. Fioletowe barwy Kociej Konferencji to nie przypadek, a barwne dopełnienie wspaniałej kociej całości.


Druga grupa uczestników, którzy brali udział w Konferencji:KOT to kociarze-amatorzy, miłośnicy kotów zainteresowani pogłębianiem swojej wiedzy na temat kocich przyjaciół. Przygotowany program zajęć dla tej grupy był niezwykle bogaty. Uczestnicy wysłuchali 6 prelekcji autorstwa uznanych  i doświadczonych lekarzy weterynarii i zawodowych behawiorystów na temat: agresji i zabawy, problemów z kuwetą, profilaktyki zdrowotnej, pomocy kotom bezdomnym. Powodzeniem cieszyły się także 4 autorskie warsztaty w kameralnych grupach: kocie żywienie, kocia obsługa (transporter, tabletki…:) ), tworzenie kocich zabawek i urządzanie wnętrza “pod kota” oraz hit: “Kot w obiektywie”. Szukajcie zdjęć z zajęć w naszej galerii i wspominajcie z nami!

Serdeczne podziękowania należą się także lek. wet. Zofii Fraś z lecznicy “Białobrzeska”, która poprowadziła aż 3 szkolenia z Pierwszej Pomocy dla kotów. Wasze zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania, a koci fantom i sposób prowadzenia zajęć spodobał się wszystkim tak bardzo, że… planujemy kolejne szkolenia! To dobra wiadomość dla wszystkich, którym nie udało się dostać za majowe zajęcia. Śledźcie naszą stronę – zapisy ruszą wkrótce! Każdy może pomóc kotu – warto wiedzieć, jak robić to z głową!

Konferencja:KOT to już drugie (po tegorocznym Dniu Kota) zakończone sukcesem wydarzenie, którego współautorami są Etovet i CatExperts. Wspólne dzięki składamy naszych partnerom medialnym, w tym Kocim Sprawom, innym patronom i wszystkim, którzy uwierzyli, że można w sposób przystępny i profesjonalny uczyć (się) o kotach!

To nie koniec naszych wspólnych kocich przygód. Wiedzy o kotach nigdy za wiele, a lutowy Dzień Kota oraz majowa Konferencja:KOT pokazały, że nie tylko my mamy takie zdanie 🙂
W ankietach ewaluacyjnych chwaliliście organizację i poziom merytoryczny naszego wydarzenia, które uzyskało średnią ocenę: „bardzo dobry” 🙂 Dziękujemy! Co dalej – zapytacie. Odpowiadamy: w najbliższym czasie widzimy się na corocznym Pikniku w Kafce (organizowanym 4 czerwca przez Pruszkowski Dom Tymczasowy), na jesieni rusza kolejna edycja prestiżowego Studium Kot, a zimą można nas będzie spotkać na Kongresie Medycyny Behawioralnej. Mało? Mało! Więcej – już wkrótce na stronach CatExperts, Etovet i przyjaciół. Bądźcie z nami!

Organizatorzy Konferencji:KOT dziekują za profesjonalną i owocną współpracę wszystkim partnerom wydarzenia. Do zobaczenia następnym razem! Miesięcznik Kocie Sprawy, Eduanimalis -Centrum Psychologii Zwierząt i Szkolenia Psów, Medicavet Przychodnia Weterynaryjna, Gabinet Weterynaryjny Łapolubni, Czas na kota, Kocia Edukacja, Opieka Nad Zwierzętami Daria Godlewska, Kot w worku, Fotografia Monika Małek, dr Seidel, Fish4Dogs Polska, Skład Karmy, Drapacze;  Kocia Łapka, Koty Spod Mostu, Pruszkowski Dom Tymczasowy, Koteria, Mrau, Profelis, Zooedukacja, Medycyna Behawioralna Zwierząt, Zoopsychologia.com.plZooBranża, Cosy&Dozy,  Animal Park, Banda Trojga, BeHappy, Trixie, SiatkaDlaKota, Hospicjum Dla Bezdomnych kotów, Kotter.

Dodaj komentarz