5 typów kociarzy – którym Ty jesteś?

Nasza praca to praca z kotami ORAZ ich ludźmi. Nie wierzymy w moc sprawczą i dobrą pomoc, jeśli pod lupą mamy tylko kota i jego potrzeby. Na warsztat bierzemy całą kocią rodzinę. Człowieka, opiekuna, pańcia, mamę, czy jak tam chcesz 🙂 się koci człowieku nazwać. Twoje potrzeby też się liczą, Ty też jesteś ważny.

Owszem, wybierając kuwetę dla kota bierzesz pod uwagę jego potrzeby i preferencje względem wypełnienia czy rozmiaru, ale już miejsce ustawienia możemy ustalić, biorąc pod uwagę Twoje preferencje (czy chcesz mieć kuwetę w łazience, czy ustronnym miejscu pralni, garderoby lub salonu). Czas na zabawę jest kluczowy dla rozwoju i stabilności emocjonalnej kota, ale czy będzie to 2x po 20 min czy 4x po 10 – możemy próbować określić, dostosowując Twoje możliwości do kocich wymagań. Podobnie z nadrannym wstawaniem. Masz kociaka, więc bawisz się nader często i nierzadko od 5 rano… Ale… Możemy wpływać na biomet 🙂 kota i sukcesywnie przesuwać Wasze pobudki na 6, 7 a w końcu 8 rano. Ty też masz prawo się wyspać 🙂

Możemy jeszcze długo przekonywać, że kocio-ludzka rodzina składa się też z człowieka i udowadniać, że jest on istotnym elementem układanki, ale… chcemy się skupić na TYPACH KOCIARZY, jakie wyłaniają się z naszej wieloletniej pracy z kocimi ludźmi, czyli tzw. kociarzami. Znamy Was już trochę. Nie ukryjecie się! 🙂 Upalną atmosferę sierpnia chcemy schłodzić żartobliwym przeglądem… Kociarzy. Gotowi? I nie, to nie jest ani ASZ Dziennik (pozdrawiamy!) ani badania naukowe. Zamiast „Amerykańskich Naukowców” mamy tylko doświadczenia polskich CatExpertek 🙂 Wierzymy w Waszą umiejętność czytania z przymrużonym okiem! Zróbcie sobie lemoniadę, włączcie poczucie humoru i odnajdźcie siebie na naszej liście.

5 TYPÓW KOCIARZY – KTÓRYM JESTEŚ? Quiz psychologiczny dla miłośników kotów z przymrużeniem oka.

  1. KOCI SŁUGA

Wierny, oddany, zawsze do dyspozycji. 2 w nocy, 5 nad ranem – każda pora jest idealna na zabawę z księciuniem kotuniem, który łaskaw był sobie zabawy zażyczyć. Sobie od ust odejmie, byleby kotek miał każdego dnia najlepszą saszetkę, skoro najdroższy kawałek wołowinki już wyprzedany. Miski dla kota – tylko ze złota. Posłania utkane z jedwabiu, drapak z bambusa, żwirek z diamentów. Kotu się w przejściu ustępuje, drzwi za którymi rzewnie łka – uchyla, pupcię po toalecie wyciera. Koci sługa na wakacje nie wyjedzie – kot wszak nie może zostać z sąsiadką, bo owa za mało dla kota posiada uwielbienia. Zabrać w podróż też nie uchodzi, bo nawet biznes klasa linii Emirates nie zapewnia tego, na co Szanowny Kot zasługuje.

 

2. KOCI PAN I WŁADCA

„Złaź z tego blatu! Czego na meble wchodzi? Jedzenie już dostał, znów miauczy?! Siatka na balkonie? Po co, przecież on za żadnym ptaszkiem nawet nie spojrzy… Chodź się, kocie, przytulać! Nie szkodzi, że nie chcesz. Szczepić nie będę, przecież nie wyłazi. Wyłazi jednak przez uchylone okno? A no to dobrze, niech się przewietrzy, mniej w domu będzie rozrabiał… Komend go nauczę, niech Pani patrzy, jak robi „siad” za kiełbaskę. Kiełbaska dla kota niezdrowa? Bez przesady, żebym mu kocie żarcie serwował. Niech się cieszy, że ma co jeść, wybrednych nie toleruję. Do nogi, Mruczek! Pościel będziesz zaraz z kłaków czyścił. No przecież nie moich!”

 

3. KOCI PSYCHOLOG

O kotach przeczytał wszystko, co wydano od Alaski po Japonię. Zwyczaje kotów afrykańskich i antarktydzkich (:P) ma w małym palcu. Koci behawioryści z całego świata mogą się przy nim schować i lepiej, żeby się podczas konsultacji nie wymądrzali. Najlepiej jakby milczeli i przytakiwali. Jednocześnie dziękując, że mogą się czegoś egzotycznego o kotach dowiedzieć. Behawior kota nie ma przed nim tajemnic, co więcej: nasz mistrz cat-zen potrafi tradycyjnym zachowaniom nadać nowe znaczenia i przypisać niespotykane powody. Prowadzi swoje własne badania terenowe nt. kocich potrzeb. Snuje statystyczne gatunkowe analizy w oparciu o bujne relacje ze swoimi (aż) 7 kotami, z których 4 odeszły, kiedy był w podstawówce. Rozróżnia 90 ze 120 kocich odgłosów, 17 potrafi naśladować, 3 słyszał na żywo. Otworzył przewód doktorski na temat wpływu koloru łopatki do kuwety na ilość zrzucanej wiosną kociej sierści. Obrona już w 2023r. Wstęp wolny.

 

4. KOCI TATA

Ten to ma dobrze. Dziewczynę na miłość do kota zawsze łatwiej poderwać… Wyprowadzać na spacer nie musi, żarcie gotowe łatwo podać, tylko ta kuweta… No, ale na promocji ma kupić automatyczną. Będzie lekko, łatwo i przyjemnie. A i w pustym domu już tak pusto nie będzie, szczególnie wieczorem, po powrocie z korpo. Wieczory umili kota tulenie, głaskanie czy tarmoszenie też spoko. W końcu jest równouprawnienie i nie tylko laski mogą z kotami spać. To żaden wstyd. Chłopakom powie, że uratował żywe stworzenie przed schroniskiem. W końcu z szefa się śmiać nie będą, tylko przytakną i może nawet przykład wezmą. W końcu tyle kotów na domy czeka. W takim domu nie musi być superczysto, kot ma mniejsze wymagania niż potencjalna żona i o rozrzucone skarpety chyba się nie wykłóca, nie? No właśnie. To jak ten podryw się nie powiedzie, to chociaż zagadać będzie do kogo bez konieczności znoszenia za długich odpowiedzi…

 

5. KOCIA MAMA

„Kicia z mamusią do łóżeczka spać idzie, prawda? Zjadło moje słoneczko najdroższe, kochane? Smakowała rybka? Najlepsza jakość, pan z bazarku mówił. Misiunia kiciunia zrobiła siusiuniu do kuwetusi, mamusia posprząta, nic się nie martw, nie zakopuj tyle, po cóż to kocie nóżki męczyć. Drapulasz w drapaczek od mamy? Pazurusie kochane przytniemy dziś, dobzie…? Kotek boi trzymania łapki…Delikatnie będziemy masować, włoski wyczeszemy, ząbki wyczyścimy, do uszka zajrzymy. Kochana kuleczka zerwała 20 metrów firanek, czyż to nie słodkie, Czesia, prawda? Też byś chciała kociaka? Ja Ci załatwię od Zenki, jak jej się okoci ta trikolorka. Ładna to i dzieciaczki śliczne będą. Tuptusie słodkie, takie bąbelki. A to nic nie szkodzi, że całe mieszkanie w żwirku, posprzątam na emeryturze… A to już? No to idę, tylko dokument o bezdomnych kotach w Grecji skończę. Może jakiego przygarnę? W końcu w kawalerce mam dopiero 7 serduszek najsłodszych, miejsce się znajdzie…”

 

A Ty? Jakim typem kociarza jesteś? Być może brakuje go na naszej liście? 🙂 Najciekawsze propozycje TYPÓW KOCIARZY (wraz z opisami) nagrodzimy  podczas Dnia Kota 2019! Niech Was humor nie opuszcza i do dzieła! Tytuły oraz opisy zostawiajcie w komentarzach pod postem na FB lub tutaj na blogu. Będziemy czytać regularnie i śmiać się razem z Wami. Miau!

 

 

 

Dodaj komentarz