Czy we Wszystkich Świętych wypada czcić pamięć po pupilach?

W ten wyjątkowy dzień wspominamy tych, którzy odeszli. Wielu z nas pamięta o czterołapnych przyjaciołach, którzy odeszli „za tęczowy most”. Dla osoby szczerze kochającej i związanej ze swoim pupilem, jego śmierć równa jest stracie przyjaciela. Pamięć o najbliższych wypada czcić nawet wtedy, gdy najbliższym był ukochany kot, pies, królik czy inny zwierzęcy przyjaciel. Z naszymi zwierzętami związujemy się bardzo mocno, ich towarzyski charakter i długie życie powoduje, że wspólna relacja bywa naprawdę głęboka. Nie ma powodu, aby nie wspominać ukochanego zwierzęcia. Zwłaszcza w dniu, który wspominaniem jest przepełniony.

CatExperts8

Pożegnanie z pupilem to trudna chwila, tak samo jak poprzedzająca ją nasza decyzja o dacie tego pożegnania. Wierzymy głęboko, że eutanazja to ostatni odpowiedzialny i pełen miłości dar, jaki możemy ofiarować naszym futrzastym przyjaciołom; akt troski i wiary w to, co dla nich najlepsze w najtrudniejszej chwili załamania zdrowia. Bardzo byśmy sobie życzyli, aby te niełatwe momenty końca choroby, decyzji o zabiegu i sam trudny dzień przebiegały możliwie spokojnie, w atmosferze zrozumienia i wsparcia.

Chcemy się przyczynić do realizacji tego życzenia. Zachęcamy Was do tego i prosimy o pomoc w szerzeniu pięknej idei, która płynie do nas zza oceanu. Rozpoczynamy ogólnopolską kampanię #Ostatnie Pożegnanie Pupila, traktującą o tym, co możemy zrobić, aby trudne chwile pożegnania były bardziej znośne. Zapraszamy Was po szczegóły tej akcji na dedykowaną jej stronę: catexperts.pl/ostatnie-pozegnanie-pupila/.  Chętnie dowiemy się także, co Wy sądzicie o tym pomyśle i czy Wasze znajome lecznice staną na wyskości zadania.

OstatniePozegnaniePupila-ProjektEdukacyjny

Dodaj komentarz